Сатанівська об’єднана територіальна громада
Хмельницька область Городоцький район

ЦПМСД САтанівської селищної ради повідомляє:

ТУБЕРКУЛЬОЗ ВМІЄ ПІДСТЕРЕГТИ

Туберкульоз – це інфекційне захворювання, яке викликається особливим мікробом – мікробактерією туберкульозу. Туберкульозом можуть хворіти люди, тварини, птахи. Хворі виділяють збудника туберкульозу з слиною, калом, сечею, молоком, спермою.

Основним джерелом розповсюдження туберкульозу є людина, хвора на відкриту його форму.

Особливо потрібно берегти дітей. Несприйнятливість дитячого організму до туберкульозу значно підвищують протитуберкульозні щеплення – вакцинація БЦЖ. Раніше її здійснювали в пологовому будинку. У зв’язку з тим, що вакцини БЦЖ останіх два роки  в пологовому будинку не було, ЦПМСД Сатанівської селищної ради, повідомляє, що вакцина є в наявності в Сатанівській АЗП/СМ, тому запрошуємо батьків з дітками Сатанівської ОТГ, які ще не привиті на вакцинацію.

Для своєчасного виявлення інфікування мікробактерією туберкульозу дітей до 14 років слід щороку проводити їм пробу Манту. Для проведення проби Манту, діти разом з батьками запрошуються у призначений час прийти в Амбулаторії ЗП/СМ по місцю проживання Сатанівської ОТГ.

 

Пам’ятайте!

Туберкульоз легше і дешевше попередити, ніж вилікувати!

Бажаємо здоров’я!!!

 

Головний лікар ЦПМСД Сатанівської селищної ради                                                              В. Малиночко« повернутися до списку новин